Savox SH82 Aluminium Standard Servo Horn, 25T Single Sided
SKU code: SAV-SH82
Make 4 interest-free payments of $2.75 fortnightly and receive your order now.
Savox SH82 Aluminium Standard Servo Horn, 25T Single Sided
Features:
- Delivery includes: 1x servo arm aluminum, lock washer and mounting screws
- Can be used with all Savox standard servos with metal gears of the series SC, SB, SW, SV-12xx and SA as well as the midi servos of the SH series.
- length from the middle of the servo screw to the last fixing point = 38mm
| SKU | SAV-SH82 |
| Barcode # | 4710006991917 |
| Brand | Savox |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000405000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Savox - Servo - SV-1250MG - Digital - High Voltage - Coreless Motor - Metal Gear SV-1250MG
$104.99
Savox SA1256TGP - Standard Size 20kg Coreless Digital Servo w/ Soft Start
$104.99
Savox SC1258TGP - Standard Size 12kg Coreless Digital Servo w/ Soft Start
$112.99
Aluminum Standard Size Servo Horn Set, Recommended For High Torque Servos - SAVSH80
$17.99
More info