ICM S017 "Markgraf" WWI German battleship, 250 mm, 1/700 Scale S.017
SKU code: ICMS017
Make 4 interest-free payments of $13.75 fortnightly and receive your order now.
ICM S017 "Markgraf" WWI German battleship, 250 mm, 1/700 Scale #S.017
Manufacturer: ICM Models (Ukraine)
Scale: 1/700
Material: Plastic
Paint: Unpainted, Unassembled, Kit do not contain paints and glue.
Model length: 250mm
Description:
"Markgraf" - German dreadnought, the third of four linear
ships of the type "Konig" (also "Kronprinz", "Konig" and "Grosser Kurfyurst") of the German imperial navy, participating in the First World War.
Kit includes:
- 7 frames with details
- decal (stickers)scheme for coloring model
- detailed instruction in Englishs
| SKU | ICMS017 |
| Barcode # | 4823044405169 |
| Brand | ICM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.005376000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 31319 Yubari Japanese Light Cruiser 1/700 Scale Plastic Model Kit
$25.99
Tamiya 31806 British Battle Cruiser Hood & E Class Destroyer Battle of the Denmark Strait 1/700 Scal
$52.99
Tamiya 31223 Zuikaku (Pearl Harbour 1941) 1/700 Scale Model Aircraft Carrier
$50.00
Tamiya 31617 British Battle Cruiser Repulse 1/700 Scale Model Water Line Series no.617
$67.99
Tamiya 31509 Scenery Accessory Tugger Set 1/700 Scale Plastic Model Kit
$8.99
More info