Moebius 1015 Wonder Woman 1/8 Resin Model Kit: Batman V Superman Dawn of Justice
SKU code: MOE1015
Make 4 interest-free payments of $48.75 fortnightly and receive your order now.
Kit was designed as part of a three series of resin kits of the characters from the movie Batman v Superman Dawn of Justice.
This accurately styled resin kit from Moebius Models features an authentic likeness of Gal Gadot as Wonder Woman as seen in Batman v Superman. The completed kit is 10 inches tall fully assembled, including base. Made of super-detailed, high quality, precision-cast resin.
- Paint and cement required for assembly; sold separately.
- Kit recommended for experience modelers ages 15 years and up.
| SKU | MOE1015 |
| Barcode # | 0854006005558 |
| Brand | Moebius |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.440m |
| Shipping Cubic | 0.015488000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1428 Star Trek: The Original Series Klingon Battle Cruiser 1/650 Scale Model Kit
Now $53.99
AMT 1348 Star Wars: The Bad Batch Havoc Marauder 1/144 Scale Model Plastic Kit
Now $51.29
Polar Lights 975 Star Trek U.S.S. Reliant Wrath of Khan Edition 1/1000 Scale Plastic Model Kit
$49.98
AMT 1341 Star Wars: A New Hope Tie Fighter 1/32 Scale Model Plastic Kit
$137.99
MPC 952 Star Wars: A New Hope Darth Vader Tie Fighter 1/32 Scale Plastic Model Kit
$54.00
More info