TRAXXAS 9041: Cover, center driveshaft (clear)
SKU code: 9041
Make 4 interest-free payments of $2.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 9041: Cover, center driveshaft (clear)
Replacement part for these models:
- Hoss™ 4X4 VXL
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 9041 |
| Barcode # | 0020334904102 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 6837X: Steering blocks, 6061-T6 aluminum (blue-anodized), left & right
$59.99
TRAXXAS 7467G: Body, GTR xx-long shock, aluminium (green-anodized) (PTFE-coated bodies) (1)
$18.00
TRAXXAS 9055X Half shaft, external splined (steel-spline constant velocity) (1)
$32.50
TRAXXAS 9057X: Differential output shafts, steel-splined constant-velocity (2)
$18.99
More info