Traxxas 7466R Body, GTR long shock, aluminum red
SKU code: 7466R
Make 4 interest-free payments of $4.75 fortnightly and receive your order now.
Body, GTR long shock, aluminum (red-anodized) (PTFE-coated bodies) (1)
The red-anodized aluminum long 1/10 scale GTR threaded shock body is coated with PTFE for long-lasting, ultra-smooth damping performance. One per package.
Accessory part for these models:
- Ford® F-150® Raptor R™ 4X4
- Hoss® 4X4 VXL
- Rustler® 4X4 VXL
- Rustler® 4X4
- Slash 4X4 Ultimate
- Slash 4X4 VXL
- Slash 4X4
- Stampede® 4X4 VXL
- Stampede® 4X4
| SKU | 7466R |
| Barcode # | 0020334746689 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000288000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5886A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$19.99
TRAXXAS 9057X: Differential output shafts, steel-splined constant-velocity (2)
$18.99
TRAXXAS 5884A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$24.00
TRAXXAS 5872X: Wheels, SCT satin chrome, black beadlock style SCT, dual profile (2.2” outer, 3.0” in
$19.99
More info