ARRMA AR320399 F/R Composite Upper Gearbox Covers/Shock Towers
SKU code: ARAC4400
Make 4 interest-free payments of $8.00 fortnightly and receive your order now.
OVERVIEW:
These high-quality front and rear upper gearbox cases and shock towers provide ideal replacement parts for you kit supplied items.
FEATURES:
Tough composite material for long lasting durability - Precision manufactured for consistent fit and easy servicing - Integrates gearbox cover, shock tower, body post mount, upper inner suspension mount and steering brace
INCLUDES:
1 x Front Gearbox Upper Cover
1 x Rear Gearbox Upper Cover
Compatible With:
- Big Rock 4x4 BLX 3S
- Granite 4x4 BLX 3S
- Granite 4x4 Mega
- Kraton 4x4 BLX 4S
- Outcast 4x4 BLX 4S
- Senton 4x4 Mega
- Senton 4x4 BLX 3S
- Typhon 4x4 Mega
- Typhon 4x4 BLX 3S
| SKU | ARAC4400 |
| Barcode # | 5052127027342 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001296000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Arrma ARA320633 Front & Rear Composite Upper Gearbox Covers & Shock Tower
$42.99
More info