TRAXXAS 8957T: Wheel washers, orange (4pk)
SKU code: 8957T
Make 4 interest-free payments of $1.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 8957T: Wheel washers, orange (4pk)
Replacement part for these models:
- Maxx®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8957T |
| Barcode # | 0020334895776 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8929G Suspension arms, upper, green (left or right, front or rear) (2)
$13.99
TRAXXAS 8937G: Steering blocks, 6061-T6 aluminum (green-anodized), left & right
$99.00
TRAXXAS 8932R: Caster blocks (c-hubs), 6061-T6 aluminum (red-anodized), left & right/ 4x22mm pin (4)
$99.00
Traxxas 8932A Caster blocks (c-hubs), 6061-T6 aluminum (orange-anodized)
$99.00
TRAXXAS 8941: Suspension pins, lower, inner (front or rear), 4x64mm (2) (hardened steel)
$7.99
More info