TRAXXAS 2092 Gear set (for 2090 servo)
SKU code: 2092
Make 4 interest-free payments of $4.50 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 2092 Gear set (for 2090 servo)
Replacement part for these models:
- Maxx®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 2092 |
| Barcode # | 0020334209207 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8997R Toe links, front (TUBES red-anodized, 6061-T6 aluminum) (2)
$69.99
TRAXXAS 8932R: Caster blocks (c-hubs), 6061-T6 aluminum (red-anodized), left & right/ 4x22mm pin (4)
$99.00
TRAXXAS 6489X: Gear, 16-T pinion (1.0 metric pitch) (fits 5mm shaft)/ set screw
$10.99
TRAXXAS 8997X Toe links, front (TUBES blue-anodized, 6061-T6 aluminum) (2)
$79.00
TRAXXAS 2085: Servo, digital high-torque (ball bearing), waterproof (X-Maxx®/Maxx® mount)
$148.01
More info