TRAXXAS 8915 Body mounts, front & rear
SKU code: 8915
Make 4 interest-free payments of $10.00 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 8915 Body mounts, front & rear/ 3x12mm BCS (1)/ 3x12mm shoulder screw (2)/ 3x8mm CS (2)/ 3x15mm flat-head machine screw (9)
Accessory part for these models:
- Maxx®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8915 |
| Barcode # | 0020334891501 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8968R: Spring Retainer (Adjuster), Red-Anodized Aluminum, For GT-Maxx® Shocks
$32.50
TRAXXAS 8925: Seal kit, receiver box (includes o-ring, seals, and silicone grease)
$9.99
TRAXXAS 8715X: Speed Bit Set, hex driver, 4-piece straight (1.5mm, 2.0mm, 2.5mm, 3.0mm), 1/4" drive
$83.99
TRAXXAS 8930R: Suspension arm, lower, red (left and right, front or rear) (2)
$18.00
More info