TRAXXAS 8066 Push bar, bumper (chrome) (fits 8069 bumper)
SKU code: 8066
Make 4 interest-free payments of $6.00 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 8066 Push bar, bumper (chrome) (fits #8069 bumper)
Accessory part for these models:
- TRX-4® Ford Bronco
- TRX-4® Scale and Trail™ Crawler
- TRX-4® Unassembled Kit
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8066 |
| Barcode # | 0020334806604 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000640000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8256A Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (charcoal gray-anodized) (left and rig
$95.00
TRAXXAS 8142X: Suspension links, rear upper, (5x115mm blue powder coated steel) (assembled with holl
$26.00
TRAXXAS 2063X: Servo case/gaskets (for 2065X metal gear, waterproof, sub-micro servo)
$6.99
More info