TRAXXAS 2563: Screws, 3x15mm roundhead machine (6)
SKU code: 2563
Make 4 interest-free payments of $1.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 2563: Screws, 3x15mm roundhead machine (6)
Replacement part for these models:
- Bandit
- Bigfoot® No. 1 Officially Licensed Replica
- Nitro Slash
- Stampede®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 2563 |
| Barcode # | 0020334256300 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 4628R: Differential output yokes (2)countersunk screws (2) screw pin (2)
$9.99
TRAXXAS 2251: Servo case, plastic (top, middle, bottom)/ gaskets/ hardware (for 2250, 2255 servos)
$22.50
TRAXXAS 4978: Screws, 3x21mm button-head machine (hex drive) (partially threaded, Revo brake bolts)
$6.00
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
More info