TRAXXAS 2382: Planet gears planet shafts
SKU code: 2382
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 2382: Planet gears (4)/ planet shafts (4)/ sun gears (2)/sun gear alignment shaft (1) all hardened steel
Replacement part for these models:
- Bandit VXL
- Bandit
- Bigfoot® No. 1 Officially Licensed Replica
- Bigfoot® Officially Licensed Replica
- Craniac®
- Ford F-150 Raptor
- Ford Raptor
- Nitro 4-Tec
- Nitro Rustler
- Nitro Slash
- Nitro Sport
- Nitro Stampede
- Rustler VXL
- Rustler
- Skully
- Slash VXL
- Slash
- Stampede VXL
- Stampede
| SKU | 2382 |
| Barcode # | 0020334238207 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000512000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
Traxxas 6873X: Tires & wheels, assembled, glued (SCT Split-Spoke satin chrome, black beadlock style
$54.00
TRAXXAS 3737A: Turnbuckle, aluminum (blue-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$14.99
TRAXXAS 5884A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$24.00
More info