Team Associated 90057 CVA Rebuild Kit
SKU code: ASS91438
Make 4 interest-free payments of $3.00 fortnightly and receive your order now.
The Team Associated 90057 CVA Rebuild Kit is a genuine replacement parts kit designed for rebuilding compatible Team Associated CVA driveshaft assemblies. It is ideal for replacing worn or damaged CVA components and keeping your RC vehicle’s drivetrain running smoothly.
Fits the following vehicles
RC10B5M, RC10B5, RC10T5M, RC10SC5M, RC10B6, RC10B6D, RC10B64D, RC10B64, RC10B64 Club Racer, RC10B6 Club Racer, Reflex DB10, Trophy Rat, ProSC10, RC10B6.1, RC10B6.1D, RC10T6.1, RC10SC6.1, RC10B74, RC10B6.1DL, RC10B6.2, RC10B6.2D, DR10, RC10B74.1, RC10B74.1D, RC10T6.2, RC10SC6.2, SR10, RC10B6.3, RC10B6.3D, RB10, Pro2 SC10, DR10M, RC10B6.4, RC10B6.4D, RC10B74.2, RC10B74.2D, Pro2 LT10SW, Pro2 DK10SW, Pro2 RT10SW, RC10B7, RC10B7D, SR10M Dirt Oval.
Also fits the following parts
- #71020 - CVA Kit
- #91440 - CVA Kit
| SKU | ASS91438 |
| Barcode # | 0784695914384 |
| Brand | Team Associated |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000260000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More info