Tamiya LP-78 Flat Blue Paint
SKU code: 82178-000
Make 4 interest-free payments of $1.12 fortnightly and receive your order now.
| ★A versatile flat blue that can be used on its own or when mixing custom shades. ★Bottle contents: 10ml |
| Lacquer Paints Tamiya Color bottled Lacquer Paints are highly versatile - whether using them to airbrush large areas, or pick out fine details with a brush, their stunning, consistent tones add superlative realism to your model. Their tough membrane suits them ideally to use as a basecoat, resistant to enamel paints, while swift drying times ensure an efficient painting process. A dedicated thinner is available. *Colors may vary slightly from Tamiya Color Acrylics and Sprays with the same name. |
| SKU | 82178-000 |
| Barcode # | 0000452118438 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000096000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Gunze C364 Mr. Color Flat Aircraft Grey Green BS283 Solvent Based Acrylic Paint 10mL
$4.49
Gunze C301 Mr. Color Semi Gloss Grey FS36081 Solvent Based Acrylic Paint 10mL
$4.49
Gunze C337 Mr. Color Semi Gloss Greyish Blue FS35237 Solvent Based Acrylic Paint 10mL
$4.49
Gunze C049 Mr. Color Gloss Clear Orange Solvent Based Acrylic Paint 10mL
$4.49
Gunze C322 Mr. Color Gloss Phthalo Cyanne Blue Solvent Based Acrylic Paint 10mL
$4.49
More info