Tamiya 12678 Cable (Outer DIA 1.0MM/Black)
SKU code: 12678-000
Make 4 interest-free payments of $1.50 fortnightly and receive your order now.
DESCRIPTION
This cable features a wire core in vinyl casing. It’s great for reproducing the various piping and cables which appear on Tamiya's highly realistic scale car and motorcycle models. The wire core ensures greater flexibility and durability than standard hollow tubing in Tamiya model kits.
• Length: 2 meters.
• Please note that using these cables will require the making of holes in the subject model.
| SKU | 12678-000 |
| Barcode # | 4950344126781 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
$15.99
Tamiya 12688 German Hummel Metal Gun Barrel 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series no.88
$17.99
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
Tamiya 12636 Yamaha YZR-M1 '09 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Set
$25.99
More info