Tamiya 12663 Braided Hose (2.0mm, 2.6mm Outer Diameter) Detail-Up Parts Series nos.62-63
SKU code: 12663-000
Make 4 interest-free payments of $2.00 fortnightly and receive your order now.
|
Detail-Up Parts Series nos.62-63
|
| ★Use these products to get a fantastic recreation of the metal braided hose often used to cover various tube and pipes on actual cars. ★Includes interior vinyl tubing to allow it to be simply attached to the relevant nub on the model. ★Two different products are available, with outer diameters of 2.0 and 2.6mm respectively. ★Color: silver. ★Length: 1m. |
| SKU | 12663-000 |
| Barcode # | 4950344126637 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $34.19
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
Now $14.39
AMT PP029 Big Rig Turbine Engine Parts Pack 1/25 Scale Model Kit
Now $24.29
Tamiya 12636 Yamaha YZR-M1 '09 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Set
Now $23.39
More info(44).jpg)