Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1:35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
SKU code: 12665-000
Make 4 interest-free payments of $8.25 fortnightly and receive your order now.
|
Detail-Up Parts Series no.65
Image shows assembled sections of kit. |
| ★ Give your 1/35 scale Panther Ausf.D even more realistic tracks with this detail-up parts set! ★Highly realistic link-type tracks are composed of separate main and center guide parts which require cementing. ★After cement has dried, simply snap together the links for a simple yet incredibly accurate finish! ★Center guide parts feature concisely captured holes. |
| SKU | 12665-000 |
| Barcode # | 4950344126651 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT PP029 Big Rig Turbine Engine Parts Pack 1/25 Scale Model Kit
Now $24.29
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Tamiya 12613 Yamaha YZR-M1'05 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Series no.13
$33.99
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
Now $14.39
More info(1).jpg)