Tamiya 12643 Metal 46cm Gun Barrels with Projectiles (For Yamato) 1/350 Scale
SKU code: 12643-000
Make 4 interest-free payments of $5.25 fortnightly and receive your order now.
|
Tamiya 1:350 Scale Model
|
| This new set includes 9 metal gun barrels. They faithfully replicate the triple 46cm gun turrets found on the Japanese Yamato Battleship. Each barrel has a hollow muzzle and be quickly and easily installed on the Yamato model kit and therefore eliminating the kit standard plastic components. This set also includes aluminum projectiles (20 pieces) to replicate Type 91 armor piercing shells. |
| SKU | 12643-000 |
| Barcode # | 4950344126439 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
Tamiya 12613 Yamaha YZR-M1'05 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Series no.13
$33.99
More info