Tamiya 12632 Honda RC166 Clutch & Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Parts Series no.32
SKU code: 12632-000
Make 4 interest-free payments of $6.75 fortnightly and receive your order now.
Tamiya 1/12 Scale Honda RC166 Clutch & Front Fork Set Detail-Up Parts Series no.32 #12632
About the Set
★A whole extra world of detail for your 1/12 RC166 awaits with this set of clutch and front fork components. ★Includes stainless steel fork inner tubes, with 1.4mm hex bolts for a cement-free assembly. ★Aluminum clutch case, air funnels and outer tubes, plus photo-etched parts are also included.
| SKU | 12632-000 |
| Barcode # | 4950344126323 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
Tamiya 12613 Yamaha YZR-M1'05 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Series no.13
$33.99
More info