Tamiya 12619 Kawasaki Ninja ZX-RR Front Fork Set 1/12 Scale Detail-Up Parts
SKU code: 12619-000
Make 4 interest-free payments of $7.50 fortnightly and receive your order now.
|
Tamiya 1:12 Scale Model
|
| For the Ultimate Realistic Finish These metal parts enable a level of detail that will make your model stand out from the crowd. Gold-colored anodized aluminum parts for outer fork, fork top, rear reserve tank, and yellow-colored rear coil spring will add extra detail highlights to the bike. Set also includes new steering damper parts. |
| SKU | 12619-000 |
| Barcode # | 4950344126194 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
Tamiya 12613 Yamaha YZR-M1'05 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Series no.13
$33.99
More info.jpg)