Tamiya 12603 Yamaha YZR-M1'04 Front Fork Set 1/12 Scale Model Kit
SKU code: 12603-000
Make 4 interest-free payments of $8.50 fortnightly and receive your order now.
1/12 Yamaha YZR-M1'04 Front Fork Set
ITEM 12603
To get that perfect flashy metallic finish on your racing machine, Tamiya releases a detail-up parts set for the 2004 Yamaha YZR-M1. Set includes gold anodized aluminum front forks and reservoir tank, stainless steel air valves for the wheels, and cowling rivets and brake rotor pins reproduced with metal transfers. Set also comes with choice of black and yellow meshing for radiator guard and a tiny onboard camera and radio antenna. Compatible with all Tamiya 1/12 scale YZR-M1 '04 bikes, including Valentino Rossi's world champion machine
| SKU | 12603-000 |
| Barcode # | 4950344126033 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT PP029 Big Rig Turbine Engine Parts Pack 1/25 Scale Model Kit
Now $24.29
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Tamiya 12613 Yamaha YZR-M1'05 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Series no.13
$33.99
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
Now $14.39
More info