Salvinos JR Richard Petty 1983 Talladega Winner 1:24 Scale Model Car
SKU code: SJR-09930
Make 4 interest-free payments of $18.75 fortnightly and receive your order now.
Richard Petty 1983 Talladega Winner with Texas Jeans associate sponsorship. This is the first time this decal configuration has ever been available, so you will finally be able to add this Pontiac Grand Prix to your collection!
Requires
- Assembly
- Hobby Knife
- Sprue Cutter
- Paint
- Model Cement
| SKU | SJR-09930 |
| Barcode # | 0051497099305 |
| Brand | Salvinos J R |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.008448000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Salvinos J R Richard Petty No.43 Chevrolet Monte Carlo 1980 Winner 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $73.79
Tamiya 24354 no.354 Ford Mustang GT4 1/24 Scale Model Sports Car Series
$65.99
Tamiya 24328 Porsche Turbo RSR Type 934 J?germeister 1/24 Scale Model Sports Car Series No.328
Now $53.99
Italeri 3632 Mercedes-Benz 450SLC Rallye Bandama 1979 1/24 Scale Model Car
$67.99
Salvinos JR Junior Johnson Racing 1977 Chevrolet ? Monte Carlo driven by Cale Yarborough 1/25th Scal
$96.99
More info