HobbyBoss 82448 Land Rover Defender 110 Hardtop 1/35 Scale
SKU code: HB82448
Make 4 interest-free payments of $9.25 fortnightly and receive your order now.
| Item No | 82448 | |
| Item Name | Defender 110 Hardtop | |
| Bar Code | 6939319224484 | |
| Scale | 1:35 | |
| Item Type | Static kit | |
| Model Dimension | Length: 132.6mm Width: 62.9mm | |
| Total Plastic Parts | 190+pcs | |
| Total Sprues | 6 sprues and tyres | |
| Photo Etched Parts | 1 piece | |
| Released Date | 2011-06 |
More Features

Paints required for this scheme
Simply select the paints you required by ticking the box next to each colour, or the select all option.
Once done, add to your basket.

Paints required for this scheme
Simply select the paints you required by ticking the box next to each colour, or the select all option.
Once done, add to your basket.
| SKU | HB82448 |
| Barcode # | 6939319224484 |
| Brand | HobbyBoss Models |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.004950000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35076 British S.A.S. 'Pink Panther' 1/35 Scale Plastic Model Kit
$18.99
Tamiya 35308 British Light Utility Car 10HP 1/35 Scale Military Miniature Series No.308
$39.99
Tamiya 35334 U.S. Utility Truck M151A1 "Vietnam War" 1/35 Scale Model No.335
Now $30.60
I Love Kit 63536 1/35 M1278 Heavy Guns Carrier General Purpose JLTV-GP Joint Light Tactical Vehicle
Now $64.80
Tamiya 35125 M151A2 With Tow Missile launcher 1/35 Scale Model
Now $17.99
Tamiya 35301 Citron Traction 11CV Staff Car 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.301
$33.99
HobbyBoss 82467 Meng Shi 1.5 ton Military Light Utility Vehicle - Parade Version 1/35 Scale Plastic
Now $28.80
More info