TRAXXAS 8067X Bumper mounts, front & rear/ bumper mount, rear (offset)
SKU code: 8067X
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 8067X Bumper mounts, front & rear/ bumper mount, rear (offset)
Replacement part for these models:
- TRX-4® Equipped with Traxx™
- TRX-4® Sport Unassembled Kit
- TRX-4® Sport
Accessory part for these models:
- TRX-4® 1979 Chevrolet Blazer
- TRX-4® Mercedes-Benz® G 500® 4X4²
- TRX-6™ Mercedes-Benz® G 63® AMG 6X6
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8067X |
| Barcode # | 0020334806796 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8256R Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (red-anodized) (left and right)
$85.00
TRAXXAS 8256X Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (blue-anodized) (left and right)
$94.93
TRAXXAS 8043: Springs, shock (natural finish) (GTS) (0.30 rate, white stripe) (2)
$13.99
TRAXXAS 8293X: Gear set, transmission, metal (includes 18T, 30T input gears, 36T output gear, 2x9.8
$12.99
More info