TRAXXAS 8037 LED lights, high/low switch
SKU code: 8037
Make 4 interest-free payments of $4.50 fortnightly and receive your order now.
LED lights, high/low switch (for #8035 or #8036 LED light kits)
Accessory part for these models:
- TRX-4® 1979 Chevrolet Blazer
- TRX-4® Ford Bronco
- TRX-4® Mercedes-Benz® G 500® 4X4²
- TRX-4® Scale and Trail™ Crawler
- TRX-4® Sport Unassembled Kit
- TRX-4® Sport
- TRX-4® Unassembled Kit
- TRX-4® with All-Terrain Traxx™
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8037 |
| Barcode # | 0020334803702 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000512000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 2251: Servo case, plastic (top, middle, bottom)/ gaskets/ hardware (for 2250, 2255 servos)
$22.50
TRAXXAS 2063X: Servo case/gaskets (for 2065X metal gear, waterproof, sub-micro servo)
$6.99
TRAXXAS 8253A Portal housings, inner (rear), 6061-T6 aluminum (charcoal gray-anodized) (2)
$79.99
More info