Beadlock rings, red (2.2") (aluminum) (4)/ 2x10 CS (48) 8168R
SKU code: 8168R
Make 4 interest-free payments of $13.50 fortnightly and receive your order now.
Beadlock rings, red (2.2") (aluminum) (4)/ 2x10 CS (48) #8168R
Accessory part for these models:
TRX-4 1979 Chevrolet Blazer
TRX-4 Ford Bronco
TRX-4 Scale and Trail Crawler
TRX-4 Sport Unassembled Kit
TRX-4 Sport
TRX-4 Tactical Unit
TRX-4 Unassembled Kit
| SKU | 8168R |
| Barcode # | 0020334816887 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8176: Center caps, wheel (chrome) (4)/ decal sheet (requires 8255A extended stub axle)
$16.98
TRAXXAS 8232X Caster blocks, 6061-T6 aluminum (blue-anodized), left and right
$79.99
TRAXXAS 8256R Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (red-anodized) (left and right)
$85.00
TRAXXAS 2253: Servo case, aluminum (red-anodized) (middle) (for 2255 servo)
$34.00
TRAXXAS 8132 Door handles, left, right & rear tailgate/ windshield wipers, left & right
$14.99
More info