TRAXXAS 7767: Spring retainer (adjuster), blue-anodized aluminum, GTX shocks (4) (assembled with o-ring)
SKU code: 7767
Make 4 interest-free payments of $10.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 7767: Spring retainer (adjuster), blue-anodized aluminum, GTX shocks (4) (assembled with o-ring)
Accessory part for these models:
- X-Maxx®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 7767 |
| Barcode # | 0020334776709 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 2085: Servo, digital high-torque (ball bearing), waterproof (X-Maxx®/Maxx® mount)
Now $133.21
TRAXXAS 2585: Cylinder head bolts, marine 3x20mm CS (6) (TRX 2.5)
Now $4.49
X-MAX Body, GTX shock (hard-anodized, PTFE-coated aluminum) (1) 7765X
Now $32.39
More info