TRAXXAS 7067: Piston, damper (2x0.5mm hole, red) (4)/ travel limiters (4)
SKU code: 7067
Make 4 interest-free payments of $1.50 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 7067: Piston, damper (2x0.5mm hole, red) (4)/ travel limiters (4)
Replacement part for these models:
- 1/16 E-Revo®
- 1/16 Slash 4WD
- 1/16 Summit
- TRX-4 Traxx™ All-Terrain Track Set
- TRX-4® Equipped with Traxx™
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 7067 |
| Barcode # | 0020334706706 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8173 Wheels, Method 105 1.9" (black chrome, beadlock) (beadlock rings sold separately)
$24.00
TRAXXAS 8256G Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (green-anodized) (left and right)
$95.00
TRAXXAS 2251: Servo case, plastic (top, middle, bottom)/ gaskets/ hardware (for 2250, 2255 servos)
$22.50
TRAXXAS 8132 Door handles, left, right & rear tailgate/ windshield wipers, left & right
$14.99
More info