TRAXXAS 7065: Caps and spring retainers, GTR shock (upper cap (2)/ hollow balls (4)/ bottom cap (2)/ upper retainer (2)/ lower retainer (2))
SKU code: 7065
Make 4 interest-free payments of $2.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 7065: Caps and spring retainers, GTR shock (upper cap (2)/ hollow balls (4)/ bottom cap (2)/ upper retainer (2)/ lower retainer (2))
Replacement part for these models:
- 1/16 E-Revo® VXL
- 1/16 E-Revo®
- 1/16 Slash 4WD
- 1/16 Summit
- TRX-4 Traxx™ All-Terrain Track Set
- TRX-4® Equipped with Traxx™
Accessory part for these models:
- 1/18 LaTrax® Desert Prerunner
- 1/18 LaTrax® Teton
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 7065 |
| Barcode # | 0020334706508 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8256R Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (red-anodized) (left and right)
$85.00
TRAXXAS 8256X Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (blue-anodized) (left and right)
$94.93
TRAXXAS 8043: Springs, shock (natural finish) (GTS) (0.30 rate, white stripe) (2)
$13.99
TRAXXAS 8293X: Gear set, transmission, metal (includes 18T, 30T input gears, 36T output gear, 2x9.8
$12.99
More info