TRAXXAS 5941: Spring, shock (red) (GTR) (2.0 rate double black stripe) (1 pair)
SKU code: 5941
Make 4 interest-free payments of $3.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5941: Spring, shock (red) (GTR) (2.0 rate double black stripe) (1 pair)
Accessory part for these models:
- Jato
- Slayer Pro 4X4
- XO-1®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5941 |
| Barcode # | 0020334594105 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5431: Spring, shock (white) (GTR) (rear) (1.2 rate silver) (1 pair)
$11.00
TRAXXAS 5582: Gear set, differential (output gears (2)/ spider gears (2)/ spider gear shaft)
$24.00
TRAXXAS 5274R: Backplate/ 20x1.4mm O-ring (for engines w/o starter) (TRX 2.5, 2.5R, 3.3)
$19.99
More info