TRAXXAS 5752: Red Retainer Body Clip (4)
SKU code: 5752
Make 4 interest-free payments of $1.75 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5752: Red Retainer Body Clip (4)
Replacement part for these models:
- Spartan
Accessory part for these models:
- DCB M41 Widebody
- Spartan
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5752 |
| Barcode # | 0020334575203 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5731X: Trim tab adjuster (2)/ 4x12mm BCS stainless (4)/ 3x18mm BCS (stainless) (2)/ NL 3.0 (
Now $32.40
TRAXXAS 8715X: Speed Bit Set, hex driver, 4-piece straight (1.5mm, 2.0mm, 2.5mm, 3.0mm), 1/4" drive
Now $75.59
TRAXXAS 5761: Motor coupler, collet style/ GS 4x3 SS (with threadlock) (1)/ wrench, 10mm (2)
Now $26.09
TRAXXAS 5732: Turn fins, left & right/ 4x12mm BCS (stainless) (4)
Now $12.58
More info