TRAXXAS 2566: Screws, 3x20mm roundhead machine (6)
SKU code: 2566
Make 4 interest-free payments of $1.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 2566: Screws, 3x20mm roundhead machine (6)
Replacement part for these models:
- Bandit
- Bigfoot® No. 1 Officially Licensed Replica
- Bigfoot® Officially Licensed Replica
- Craniac®
- Nitro Slash
- Skully
- Stampede
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 2566 |
| Barcode # | 0020334256607 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 3039: 4-cell Battery Holder (no on/off switch) (for Jato and others that use a male Futaba s
$9.99
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
TRAXXAS 3737A: Turnbuckle, aluminum (blue-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$14.99
TRAXXAS 3956X: Spur gear, steel, 54-tooth (0.8 metric pitch, compatible with 32-pitch) (requires 67
$29.99
More info