TRAXXAS 2519: Differential gear (60-tooth) (for optional ball differential only)
SKU code: 2519
Make 4 interest-free payments of $2.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 2519: Differential gear (60-tooth) (for optional ball differential only)
- One (1) Diff Gear
- Thickness: 8mm (0.31")
- Diameter: 33mm (1.30")
Accessory part for these models:
- Bandit
- Bigfoot® No. 1 Officially Licensed Replica
- Bigfoot® Officially Licensed Replica
- Craniac®
- Rustler
- Skully
- Stampede
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 2519 |
| Barcode # | 0020334251909 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5854: Hub retainer, 17mm hubs, M4 X 0.7 (4) (use with 5853X, 6856X, 6469)
$16.99
TRAXXAS 2660: Big Bore shocks (long) (hard-anodized & PTFE-coated T6 aluminum) (2pk)
$62.99
More info