TRAXXAS 1650: Rear Suspension Arms, std. Heavy Duty
SKU code: 1650
Make 4 interest-free payments of $2.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 1650: Rear Suspension Arms, std. Heavy Duty
Replacement part for these models:
- Slash
- Summit
- Bandit
- Rustler
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 1650 |
| Barcode # | 0000000016506 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
Traxxas 6873X: Tires & wheels, assembled, glued (SCT Split-Spoke satin chrome, black beadlock style
$54.00
TRAXXAS 3737A: Turnbuckle, aluminum (blue-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$14.99
TRAXXAS 5884A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$24.00
More info