Tamiya 35180 German Tank Engine Maintenance Crew Set 1/35 Scale Model Military Miniature Series no.1
SKU code: 35180-000
Make 4 interest-free payments of $4.00 fortnightly and receive your order now.
|
1/35 Military Miniature Series no.180
|
||||
| This set will easily allow you to depict a scene of WWII German tank engineers preparing to work on an engine. ★In addition to two engineer figures in overalls, engine parts for a Maybach HL230 engine which powered Tiger I, Panther, and King Tiger tanks are included. ★It also includes accessory parts to depict tools, toolboxes, an oiler, a burner, a drum can etc. to provide your diorama with a greater realistic presence. |
| SKU | 35180-000 |
| Barcode # | 4950344995578 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.001875000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35247 German Field Kitchen Scenery 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.247
$18.99
ICM 35018 Danger Mines Ukraine, summer 2022 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $75.59
ICM 53200 M8A1 US Landing Mat (210x336mm) 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $23.39
More info(5).jpg)