JGSDF Type 74 Tank Winter Version
SKU code: 35168-000
Make 4 interest-free payments of $8.50 fortnightly and receive your order now.
|
1/35 Military Miniature Series no.168
|
| This plastic model assembly kit depicts the Japan Ground Self Defense Force's Type 74 tank, which replaced the Type 61 tank in 1974. ★Modernized details such as the main gun thermal jacket, gunfire simulation system, and low-light aiming system have also been accurately reproduced. ★Markings and parts to specifically depict a tank in winter camouflage are included. ★Comes with a commander figure and a loader torso figure with winter uniform. ★Figures with standard uniform are also included. |
| SKU | 35168-000 |
| Barcode # | 4950344992720 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.008750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 32574 German 8-Wheeled Heavy Armored Car Sd.Kfz.232 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $28.79
Academy 13432 German Pz.KPfw.IV Ausf.H Tank 1/72 Scale Plastic Model Kit
$22.99
Tamiya 32511 Jagdpanzer 38(t) Hetzer Mittlere Produktion 1/48 Scale Model Military Miniature Series
Now $33.29
Tamiya 35164 German King Tiger "Production Turret" 1/35 Scale Plastic Model Kit
$50.99
Academy 13522 German StuG IV Sd.Kfz.167 Early Version 1/35 Scale Plastic Model Kit
$76.99
ICM 35370 PZ.KPFW. 747 T-34 (R), World War II German Medium Tank 1/35 35370
Now $50.40
Tamiya 32572 Matilda Mk.III/IV British Infantry Tank Mk.IIA* 1/48 Scale Model Military Miniature Ser
$37.99
More info
.jpg)