Tamiya German Panther Ausf.G Early Production Tank Model; Scale 1:35
SKU code: 30055-000
Make 4 interest-free payments of $31.25 fortnightly and receive your order now.
|
1/35 Scale Motorized Tank Series No.55
Length: 257mm. Image shows assembled and painted model. |
|
|
|
| SKU | 30055-000 |
| Barcode # | 4950344300556 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.010000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35209 German Pz.Kpfw. IV Ausf.H Early Version 1/35 Scale Plastic Model Kit
$45.99
ForeArt 5002 Ukrainian M142 "HIMARS" ATACMS/GMLRS 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $94.49
Tamiya 35326 U.S. Main Battle Tank M1A2 SEP Abrams Tusk II 1/35 Scale Model Military Miniatures No.3
$94.99
Tamiya 32536 German King Tiger "Production Turret" 1/48 Scale Military Miniature Series No.36
$39.99
ICM 35113 Krankenpanzerwagen Sd.Kfz.251/8 Ausf.A 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $60.29
Tamiya 35313 U.S. Light Tank M5A1 "Pursuit Operation" Set (w/4 Figures) 1/35 Scale Model Military Mi
$33.99
More info
.jpg)