Sd.Kfz. 251/1 Ausf C Tank 1:72 Scale
SKU code: 03324
Make 4 interest-free payments of $9.25 fortnightly and receive your order now.
Model kit of the medium armored personnel carrier Sd.Kfz. 251/1 in version C with throwing frame, better known as "Stuka on foot".
- Rear doors can be built either open or closed
- Fine surface structures
- Authentic decals
- Scope of delivery
- plastic model kit (not assembled), illustrated, multilingual building instructions, decals
| SKU | 03324 |
| Barcode # | 4009803033242 |
| Brand | Revell |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.002340000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 35361 Pz.Kpfw.V Panther Ausf.D WWII German Tank 1/35 35361
Now $53.09
ForeArt 2004 M19 Twin 40mm Gun Motor Carriage 1/72 Scale Plastic Model Kit
$33.99
Tamiya 35290 Panzerkampfwagen III Ausf.N 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.290
Now $69.29
Tamiya 35296 Italian Medium Tank Carro Armato M13/40 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.2
$51.99
Academy 13432 German Pz.KPfw.IV Ausf.H Tank 1/72 Scale Plastic Model Kit
Now $20.69
Tamiya 35181 German Panzerkampfwagen IV Ausf.J 1/35 Scale Model Scale Military Miniature Series No.1
$48.99
Tamiya 35286 Sd.Kfz.222 Leichter Panzerspahwagen 1/35 Scale model Military Miniature Series No.286
$48.99
Tamiya 35164 German King Tiger "Production Turret" 1/35 Scale Plastic Model Kit
$50.99
More info