TRAXXAS 5496: Sway Bar Mounts Revo
SKU code: 5496
Make 4 interest-free payments of $4.75 fortnightly and receive your order now.
Traxxas Revo/Revo 3.3 sway bar kit - TRAC5598.
| FEATURES |
Nylon and metal construction
Black and silver in color
| INCLUDES |
One Thick Front Sway Bar (black in color)
One Thin Front Sway Bar (silver in color)
One Thick Rear Sway Bar (black in color)
One Thin Rear Sway Bar (silver in color)
One Front Nylon Sway Bar Mount
One Rear Nylon Sway Bar Mount
Two 6x10x2mm Nylon Spacers
One Nylon Drill Guide
| REQUIREMENTS |
The remaining parts of the sway bar kit
| SKU | 5496 |
| Barcode # | 0020334549600 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5565X: Brake disc hub (for Revo rear brake kit)/ 2mm pin (1)/ brake pads (3)
Now $12.58
TRAXXAS 5323R: Bulkhead Tie Bars Front/ Rear Red-Anodzied Aluminum
Now $17.09
TRAXXAS 5230X: Piston/sleeve (matched set), wrist pin clips(2) (TRX® 2.5, 2.5R)
Now $108.00
More info