ICM 48081 RAF Pilots and Ground personnel (1939-1945) WWII, 1/48 Scale 48081
SKU code: ICM48081
Make 4 interest-free payments of $6.00 fortnightly and receive your order now.
ICM 48081 RAF Pilots and Ground personnel (1939-1945) WWII, 1/48 Scale #48081
Manufacturer: ICM Models (Ukraine)
Scale: 1/48
Material: Plastic
Paint: Unpainted, Unassembled, Kit do not contain paints and glue.
Kit Includes:
- 7 figures in different poses & dog figure
- Color plastic: Brown
- The average height of the figures: 37mm
| SKU | ICM48081 |
| Barcode # | 4823044400621 |
| Brand | ICM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.002700000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 35673 Austro - Hungarian Infantry WWI (1914), 1/35 Scale 35673
Now $17.99
Tamiya 35212 German Soldiers at Field Briefing 1/35 Military Miniature Series no.212
$13.99
Tamiya 35256 German Assault Infantry w/Winter Gear 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.256
Now $17.09
Tamiya 35223 British Infantry On Patrol 1/35 Scale Plastic Model Kit
$14.00
AFV Club HF767 Australia Infantry & M113 Crew Vietnam War 1/35 Scale Model Plastic Figurine
$43.99
More info