Hasegawa 20669 Nissan Skyline 2000GT-R (KPGC110) "Custom Version" 1/24 Scale Plastic Model Kit
SKU code: H20669
Make 4 interest-free payments of $12.75 fortnightly and receive your order now.
Equipped with front spoiler and Watanabe wheels. Reproduce the Skyline 2000GT-R. The body parts color is silver. Comes with metal inlet.
Features
- Front spoiler
- Number of parts: 148
- Total length: 186mm
- Model width: 71.5mm
- Box Dimensions: 20 x 35 x 7 cm
| SKU | H20669 |
| Barcode # | 4967834206694 |
| Brand | Hasegawa |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.007326000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1066 1964 Olds Cutlass 442 Hardtop 1/25 Scale Model Plastic Kit
Now $48.60
AMT 1372 1981 Datsun 280 ZX Turbo 1/25 Scale Model Plastic Kit
Now $43.20
AMT 1432 1966 Olds 442 Hardtop 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $44.99
Italeri 3653 Alfa Romeo Giulietta Spider 1300 1/24 Scale Plastic Model Kit
$64.99
Tamiya 24357 Lotus Super 7 Series II 1/24 Model Sports Car Series no.357
$39.99
More info