Grille 30-30.5cm (Grw) L/16 Morser ‘BAR (BEAR) Tank 1:35 Model Kit 09535
SKU code: TR09535
Make 4 interest-free payments of $15.00 fortnightly and receive your order now.
| Item No | 09535 | |
| Item Name | Grille30-30.5cm(Grw)L/16 Morser 'BAR' (BEAR) | |
| Bar Code | 9580208095356 | |
| Scale | 1:35 | |
| Item Type | Plastic Model Armor Kit | |
| Model Brief | Length: 244.8mm Width: 105.4mm | |
| Total Parts | 310+ | |
| Metal Parts | copper cable | |
| Photo Etched Parts | 1 piece | |
| Total Sprues | 7 sprues , upper hull , lower hull and tracks | |
| Released Date | 2017-04 | |
| More Features | The kit consists of over 310 parts-the kit w/refined detail -multi-slide moulded lower hull -rubber tracks -photo etched parts included |
| SKU | TR09535 |
| Barcode # | 9580208095356 |
| Brand | Trumpeter |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.009620000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35368 JGSDF Light Armored Vehicle (LAV) 1/35 Scale Model
Now $54.89
Tamiya 32528 Cromwell Mk.IV British Cruiser Tank Mk.VIII, A27M 1/48 Military Miniature Series No.28
$36.99
Tamiya 35335 German Self-Propelled Heavy Anti-Tank Gun Nashorn 1/35 Scale Military Miniature Series
$89.99
Tamiya 35157 U.S. Marine M60A1 w/Reactive Armor Tank 1/35 Scale Model
$43.99
Tamiya 35209 German Pz.Kpfw. IV Ausf.H Early Version 1/35 Scale Plastic Model Kit
$45.99
More info