Bandai 5061064 Entry Grade 1/144 RX782 Gundam 3L
SKU code: G5061064
Make 4 interest-free payments of $3.75 fortnightly and receive your order now.
ENTRY GRADE 1/144 RX782 GUNDAM 3L
To celebrate GunPla 40th anniversary, Bandai Spirits has announced the release of the new version of Entry Grade 1/144 RX-78-2 Gundam. Consisting of only 74 parts the Entry Grade RX-78-2 Gundam is the ultimate introduction item for GunPla. No paint and glue are required! This amazing model kit is constructed with colour molded and snap-together pieces. It doesn't even require stickers for tiny details as it uses easy twist-off parts requiring no tools!
Contains
- RX-78-2 Gundam
- Beam rifle
- Shield
- Instructions
| SKU | G5061064 |
| Barcode # | 4573102610645 |
| Brand | Bandai |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.005460000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Bandai HG 1/100 VF-22S Sturmvogel II Maximilian Jenius Use - 5068344
$77.99
Bandai 5065090 Full Mechanics 1/100 Gundam Aerial The Witch from Mercury
$69.99
More info