AMT 1090 Peterbilt 352 Pacemaker Cabover (Coca Cola) 1/25 Scale Model Kit
SKU code: R2AMT1090
Make 4 interest-free payments of $17.50 fortnightly and receive your order now.
AMT Presents a special Coca-Cola edition of the perennial bestselling Peterbilt Pacemaker 352 big rig tractor kit. Featuring over 200 parts, Detroit Diesel engine, 10 vinyl truck tires and a full color Coca Cola customizing decal sheets, modelers can build a an exciting and authentic-looking period refreshment hauler!
KIT FEATURES:
• 1/25 scale, skill 3
• paint and cement required
• molded in white, the modeler’s choice
• over 200 parts
• super-detailed engine, chassis and interior
• vinyl truck tires
• full color Coke graphics customizing decals
• retro-style packaging
| SKU | R2AMT1090 |
| Barcode # | 0849398021859 |
| Brand | AMT |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1375 Peterbilt 352 Pacemaker COE Coors Beer 1/25 Scale Model Plastic Kit
$105.00
AMT 1337 Classic Peterbilt 377 A/E Tractor 1/24 Scale Plastic Model Kit
$157.99
ICM 35101 German Armored Personnel Carrier Sd.Kfz.251 / 1 Ausf.A, WW II 1/35 35101
$60.99
More info