AFV Club Churchill Mk.VI Infantry Tank; Scale 1:35
SKU code: AFV-35S52
Make 4 interest-free payments of $18.75 fortnightly and receive your order now.
AFV Club 35S52 Churchill MK.VI 1:35 Scale Model Plastic Kit
Features:
- Churchill MK.VI Cast Turret With Shield
- Metal Gun Barrel With Rifling
- Realistic Suspension System With Metal Coil Springs
- Mudguards With Same Parting Structure As The Real Vehicle
- 2 ypes Of Riivets For Side Armour Platers Included
- Clear Periscope Vision Blocks Provided
- Photo-Etched Metal Parts For Super Detailing
| SKU | AFV-35S52 |
| Barcode # | 4716965359522 |
| Brand | AFV Club |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.009594000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35345 German Tank Panther Ausf.D 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.345
$72.99
ForeArt 2006 M142 "HIMARS" High Mobility Artillery Rocket System 1/72 Scale Plastic Model Kit
$40.99
Tamiya 35362 French Main Battle Tank Leclerc Series 2 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.
$79.99
Grille 30-30.5cm (Grw) L/16 Morser ?BAR (BEAR) Tank 1/35 Model Kit 09535
$59.99
ForeArt 5002 Ukrainian M142 "HIMARS" ATACMS/GMLRS 1/35 Scale Plastic Model Kit
$104.99
More info