TRAXXAS 5117A Ball bearings, blue rubber sealed (6x12x4mm) (2)
SKU code: 5117A
Make 4 interest-free payments of $2.50 fortnightly and receive your order now.
Ball bearings, blue rubber sealed (6x12x4mm) (2)
Rubber-sealed ball bearings provide smooth, long-lasting and precise driving. Especially in dirt environments, rubber-sealed ball bearings provide the ultimate protection.
Replacement part for these models:
- E-Maxx Brushless
- E-Maxx
- E-Revo Brushless
- E-Revo
- Ford Fiesta® ST Rally
- Funny Car
- Rally VXL
- Revo
- Rustler 4X4 VXL
- Rustler 4X4
- Slash 4X4 Platinum
- Slash 4X4 Ultimate
- Slash 4X4 VXL
- Slash 4X4
- Slayer Pro 4x4
- Stampede 4X4 Unassembled Kit
- Stampede 4x4 VXL
- Stampede 4x4
- Summit
- T-Maxx
- Telluride 4x4
- XO-1
Accessory part for these models:
- Rally VXL
- Slash 4X4 Platinum
- Stampede 4X4 Unassembled Kit
- Stampede 4x4
- Telluride 4x4
| SKU | 5117A |
| Barcode # | 0020334511751 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000216000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 4628R: Differential output yokes (2)countersunk screws (2) screw pin (2)
$9.99
TRAXXAS 2251: Servo case, plastic (top, middle, bottom)/ gaskets/ hardware (for 2250, 2255 servos)
$22.50
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
More info