Tamiya M4 Sherman Brass 75mm Projectiles 35191
SKU code: 35191-000
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
This 1/35 scale set features highly polished parts to depict the brass shells used with the M4 Sherman's 75mm gun. ★The set includes six M48 high explosive projectiles used when supporting soldiers and six anti-tank M61 armor piercing shells. ★Combine this set with your M4 Sherman tank diorama for an even more realistic finish.
| SKU | 35191-000 |
| Barcode # | 4950344992362 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
$15.99
Tamiya 12688 German Hummel Metal Gun Barrel 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series no.88
$17.99
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
Tamiya 12636 Yamaha YZR-M1 '09 Front Fork Set 1/12 Scale Model Detail-Up Set
$25.99
More info