Tamiya 36303 WW II German Elite Infantryman 1/16 Scale Plastic Model Kit
SKU code: 36303-000
Make 4 interest-free payments of $4.75 fortnightly and receive your order now.
About the Model
This is a 1/16 scale plastic figure assembly kit depicting a WWII German infantryman in late-war camouflage.
The infantryman is captured in action pose, aiming his MP40 with elongated stock.
Separate parts are also included for various accessories such as ammo and gas mask cases, grenade, shovel and more.
| SKU | 36303-000 |
| Barcode # | 4950344363032 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.002660000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 35023 American Civil War Union Infantry. Set #2 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $20.69
Tamiya 35030 German Assault Troops 1/35 Scale Model Military Miniature Series no.30
$7.99
Tamiya 32513 U.S. WWII Army Infantry GI Set 1/48 Scale Model Military Miniature Series no.13
$16.99
Tamiya 36305 Feldmarschall Rommel (German Africa Corps) 1/16 Scale Model World Figure Series no.5
Now $19.79
Tamiya 35061 German Panzer Grenadiers 1/35 Scale Model Military Miniature Series no.61
$7.99
More info