Tamiya 35121 U.S. Infantry Weapons 1/35 Model Military Miniature Series no.121
SKU code: 35121-000
Make 4 interest-free payments of $1.75 fortnightly and receive your order now.
Tamiya U.S. Infantry Weapons 1:35 Model Military Miniature Series no.121 #35121
This is a 1/35 scale plastic model assembly kit depicting typical WWII U.S. weaponry.
★A comprehensive set includes various pistols, the M1 rifle, M2 carbine, Thompson submachine gun, M2 heavy machine gun, M2 mortar, bazookas, M18 recoilless rifle and various other subjects. ★Also comes with accessories such as ammo cases, rounds, gas marsks and more.
| SKU | 35121-000 |
| Barcode # | 4950344996445 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.001615000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 35247 German Field Kitchen Scenery 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.247
$18.99
ICM 35018 Danger Mines Ukraine, summer 2022 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $75.59
ICM 53200 M8A1 US Landing Mat (210x336mm) 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $23.39
More info