Revell 23154 Mercedes-AMG GT R Build n Race 1:43 Scale Plastic Model Kit
SKU code: 23154
Make 4 interest-free payments of $7.50 fortnightly and receive your order now.
Revell Build 'n Race Mercedes AMG GT R Car Model Kit. Very easy to build kits approx. 8-10 parts. Compatible with popular building blocks. Nubs for connecting the parts. Uniform chassis for all cars. Pullback motor.
Features
- Officially Licensed Mercedes AMG GTR
- Super easy building blocks
- Realistic design
- Pull Back & Go action
- Compatible with all leading building blocks.
- Compatible with Carrera Build N Race Slot Car System.
| SKU | 23154 |
| Barcode # | 4009803231549 |
| Brand | Revell |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.001666000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1251 1953 Stude baker Starliner USPS Collectible Tin 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $58.49
ICM 35479 Moskvitch-401-420 Saloon, Soviet Passenger Car 1/35 35479
Now $22.49
Italeri 3653 Alfa Romeo Giulietta Spider 1300 1/24 Scale Plastic Model Kit
$64.99
Tamiya 24275 Porsche Carrera GT 1/24 Scale Model Sports Car Series No. 275
Now $52.20
AMT 1398 1966 Buick Skylark Modified Stocker 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $44.09
More info